Gerard About New Album!!!

25. června 2007 v 16:37 | marorr |  Interviews
My Chemical Romance frontman Gerard Way has revealed to Kerrang! that the New Jersey emo quintet are itching to begin work on their follow-up to 2006's 'The Black Parade'.
"It feels like it's about the right time to be making a new record," says Way. "Maybe that's because 'The Black Parade' was talked about for so long before it was released, but it feels like that album's been out for a long time now. It's only been eight months but we're already on our fourth single and we've played a lot of shows.
"'The Black Parade' was the kind of record that you make but don't necessarily have a burning desire to perform because its creation was almost the point," he adds. "It was such an intense experience to make it, that there was almost a feeling of wanting to move on as soon as we released it. It was so artistically ambitious that it made us want to keep on creating."
Tak "trochu" zkráceně česky...:
Gee povídal, že je ten správnej čas začít pracovat na nový desce. Možná protože o The Black Parade se mluvilo dlouho před tím, než bylo vydaný a teď že už je dlouho v prodeji. Je to jen 8 měsíců, ale už mají 4 singly, které hrají na shows...
No..tak a končim:D Doufám, že se s tím poperete líp než já...:D:D A za správnost překladu neručim:D Tak alespoň vím, že budou už pracovat na new desce;) To ostatní není zase tak moc důležité. Holt někdo na tu angličtinu nemá moc vlohy, no...:( So I´m sorry, xoxo marorr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.